X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Atabay’dan Topraksız Üretim Yapan Seraya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Atabay’dan Topraksız Üretim Yapan Seraya Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:55
DİDİM BELEDİYE BAŞKANI A. DENİZ ATABAY, DİDİM TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ BAŞKANI VE GİRİŞİMCİ ŞERİF KANTARCI’NIN KURDUĞU 200 METREKARELİK ALANDAKİ SERAYI ZİYARET ETTİ.
Başkan Atabay’dan Topraksız Üretim Yapan Seraya Ziyaret

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Girişimci Şerif Kantarcı’nın kurduğu 200 metrekarelik alandaki serayı ziyaret etti.
Didim Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Girişimci Şerif Kantarcı tarafından Didim’de ilk kez kurulan topraklı ve topraksız (sulu tarım) alanda sera üretimiyle ilgili olarak Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay serayı yerinde inceleyip bilgi aldı. Kantarcı 200 metrekarelik alanda kurduğu serada marul üretimi gerçekleştirdiğini, topraksız ve topraklı şekilde üretim yaptıklarını belirterek “Biz Didim’de öncü olmak istedik. Burası iklim anlamında sera üretimi için cazip bir yer; Sizlerin de bu konuda çalışmalarınız var. Bizler Didim’e üretmek katma değer katmak için bu iş öncülük yaptık. Köylülerimiz bu üretime geçerse kendileri de Didim’de kazanır. İlk etapta kurulum anlamında bir maliyet var ama elde edilecek ürünler sonrasında bir sera 2 yılda kendini amorte ediyor. Bizler İlçemizin kalkınması üretmesi ve gelişmesi noktasında her anlamda elimizi taşın altına sokmaya hazırız” dedi.
Başkan Atabay’da hazırlanan seranın çok güzel olduğunu ve emeğinden dolayı teşekkür ederken Sera noktasında belediye olarak bazı projelerin olduğunu ifade etti ve kendilerinin de bu tür çalışmalara destek olacaklarını söyledi.