X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kuşadası’nda 1 Mayıs İşçi Bayramı Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kuşadası’nda 1 Mayıs İşçi Bayramı Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 1.5.2015 22:18 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 22:19
KUŞADASI’NDA ÇEŞİTLİ PARTİ VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN BİRLİKTE ORGANİZE ETTİĞİ 1 MAYIS KORTEJİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
Kuşadası’nda 1 Mayıs İşçi Bayramı Etkinlikleri

Kuşadası’nda Çeşitli parti ve Sivil Toplum Örgütlerinin birlikte organize ettiği 1 Mayıs Korteji renkli görüntülere sahne oldu. Meteoroloji kavşağında toplananlar, sahildeki İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’na kadar yürüdü. Parti bayrakları ile çeşitli pankartların taşındığı korteje Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı eşi Nil Kayalı ile birlikte katıldı.
İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’ndaki etkinlikler ise yaşamlarını yitiren işçiler için saygı duruşu ile başladı. Konuşmalardan sonra sanatçı Sadık Gürbüz sahne aldı. Sadık Gürbüz’e kalabalık zaman zaman halay çekerek, kimi zaman da sloganlarla ve alkışlarla eşlik etti.
Konser sonrası Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Sadık Gürbüz’e teşekkür ederek, meydandakilerin 1 Mayıs Bayramını kutladı. Kayalı, Sadık Gürbüz ile ondan sonra sahne alan Gülhan Tabak ve Paraksis’e çiçek verdi. Kuşadası’ndaki 1 Mayıs kutlamaları Gülhan Tabak ve Paraksis grubunun konseriyle sona erdi.