X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bedai Akartürk Yörükleri Coşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bedai Akartürk Yörükleri Coşturdu

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 14:48
AYDIN KARAÇAKAL YÖRÜKLERİ DERNEĞİ’NİN VE YENİPAZAR BELEDİYESİ DESTEĞİ İLE BU YIL 10.’SUNU DÜZENLEDİĞİ YÖRÜK ŞENLİKLERİNDE SAHNE ALAN ESKİ ÇINARLARIN SANATÇISI BEDİA AKARTÜRK, YÖRÜKLERİ COŞTURDU.
Bedai Akartürk Yörükleri Coşturdu

Karaçakal Yörükleri Derneği’nin ve Yenipazar Belediyesi desteği ile bu yıl 10.’sunu düzenlediği Yörük şenliklerinde sahne alan eski çınarların sanatçısı Bedia Akartürk, Yörükleri coşturdu.
Karaçakal Yaylası şenliklerinin yapıldığı 900 rakımlı Karaçakal Yaylası’nda yöresel kıyafetlerle sahne alıp konser veren bedai Akartürk özellikle eski çınarlardan yoğun ilgi gördü. Taş plaklardan ve radyolardan dinledikleri ses canlı olarak dinleyen Yörükler etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Başta Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı olmak üzere Dernek Başkanı Duran Teke’ye ve herkese teşekkür ettiler.
Yöresel Türküleri ve zeybek havaları ile Yörükleri coşturan Bedai Akartürk ile birlikte hem düet yapan hem de zeybek oynayan Yörükler kendi kültürlerinin yaşatılması için düzenlenen festivalde doyasıya eğlendiler.