X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aydın Tabip Odası, Doktora Yönelik Silahlı Saldırıyı Kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tabip Odası, Doktora Yönelik Silahlı Saldırıyı Kınadı

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
AYDIN TABİP ODASI BAŞKANI DR. METİN AYDIN, MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE GÖREV YAPAN DR. YENER BAKAN'A YAPILAN SİLAHLI SALDIRIYI KINADI.
Aydın Tabip Odası, Doktora Yönelik Silahlı Saldırıyı Kınadı

Tabip Odası Başkanı Dr. Metin Aydın, Manisa’nın Salihli ilçesinde görev yapan Dr. Yener Bakan’a yapılan silahlı saldırıyı kınadı.
Ege Bölgesi Tabip Odaları’nın Dr. Yener Bakan’a yapılan silahlı saldırı sonrası ortak bir bildiri yayınladığını kaydeden Dr. Metin Aydın, “Bilindiği üzere 30 Nisan Perşembe günü Salihli’de özel bir hastanede görev yapan Dr. Yener Bakan eski hastası olan bir polis memuru tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında Dr. Yener Bakan’a kendi çalıştığı hastanede ilk ameliyat yapılmış ancak sonra durumunun düzelmemesi üzerine ikinci ameliyat için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Meslektaşımız ikinci ameliyat yapıldıktan sonra yoğun bakımda tedaviye alınmış şuanda tedavisi Ege Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi’nde devam etmektedir. Saldırganın rapor istediği ancak meslektaşımızın bunu kabul etmemesi üzerine kendisine saldırıda bulunduğu bilgisine sahibiz” dedi.
Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların her gün şiddeti ve sıklığı artarak devam etmekte olduğuna işaret eden Dr. Aydın, “Kamuda her ay 1000 her gün 30’dan fazla şiddet olgusu görülmektedir. Özelde çalışanların sayısının bundan az olduğunu ise düşünmüyoruz. Ne yazık ki bu saldırılar artık polis de dahil her kesimden gelmektedir. Sistemin işlemeyen, yolunda gitmeyen, tıkanan tüm noktalarında çözümsüzlüğün nedeni olarak hekimleri ve sağlık çalışanlarını gösteren politikacı ve yöneticiler bu saldırıların esas sorumlusudur.
Bizler Ege Bölgesi Tabip Odaları olarak Dr. Yener Bakan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Meslektaşımız ve ailesine geçmiş olsun diliyoruz” diye konuştu.