Küçük Gelinler Başbakan’dan Yardım İstedi

Giriş Tarihi: 14.5.2015 21:38 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 23:49
Küçük Gelinler Başbakan’dan Yardım İstedi
’da hayat hikayeleri değişik ancak hepsi de aynı kaderi paylaşan küçük gelinler Efeler’de miting düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan cezaevinde tutulan eşlerinin salıverilmesi için yardım istediler.
Sabah saatlerinden itibaren mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı’nda beklemeye başlayan küçük gelinler alanın açılması ile birlikte en ön sırada yerlerini alıp başbakan Davutoğlu’na seslerini duyurmak için miting alanına en önce girenlerden oldular.
Aydın’da kendileri ile aynı kaderi paylaşan 8 bayan olduğunu ve erken yaşta kocaları ile evlendikleri için kocalarının evliliklerinin üzerinden yıllar sonra kocalarının tutuklandığını belirten küçük gelinlerden Burcu Aşkın, kocalarının değil bizzat kendilerinin cezalandırıldığını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup veren eşleri tutuklu küçük gelinler, kendilerini korumak için kocaları hakkında açılan kamu davası sonucu kocalarının tutuklanması ile adeta yuvalarının direğinin yıkıldığını belirterek tek isteklerinin kocalarına kavuşmak olduğunu belirttiler.
Şu anda hepsinin yaşlarının 18’den büyük olduğunu ve çocukları olduğunu belirten kocaları tutuklu küçük gelinler Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletilmesi için korumalarına verdikleri mektupta “ Sayın Başbakanım; Küçük yaşta evlendiğimiz için eşlerimize kamu davası sonucunda hapis cezası verildi. Aydın genelinde 8 kişiyiz ve çok mağduruz. Hepimizin çocukları var, hepimiz çok perişanız. Eşlerimiz için af istiyoruz, mahkeme olmadığı için dertlerimizi anlatamıyoruz. Biz evlenenler için yeni yasalar düzenleyip eşlerimizi kurtarmanızı istiyoruz. Eşlerimizi yuvalarına dönsün, çocuklarımızın yanında olsun ve aile bütünlüğümüz bozulmasın. Yardımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerine yer vererek Başbakan’dan eşleri için yardım istediler.
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Gelinler Başbakan’dan Yardım İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz