X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Özakcan: “Müzelere Gereken Önemi Vermeliyiz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Özakcan: “Müzelere Gereken Önemi Vermeliyiz”

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:55
EFELER BELEDİYE BAŞKANI M. MESUT ÖZAKCAN,18-24 MAYIS TARİHLERİ ARASI KUTLANAN “MÜZELER HAFTASI” NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. BAŞKAN ÖZAKCAN, “GEÇMİŞTEN BUGÜNLERE KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN VE GELECEĞİMİZE IŞIK TUTAN MÜZELERİMİZE GEREKEN ÖNEMİ VERMELİYİZ” D
Başkan Özakcan: “Müzelere Gereken Önemi Vermeliyiz”

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan,18-24 Mayıs tarihleri arası kutlanan “Müzeler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Müze; sanat, bilim, tarih, kültürle ilgili eserlerin halka gösterilmek için toplanıp sergilendiği yerlerdir. Eski eserler, bize, geçmiş yıllarda insanların düşünüş, inanç, yaşayış ve yetenekleri hakkında bilgi verirler. Geçmişi öğrenerek bugünü anlamamıza yardımcı olurlar. Geçmişten bugünlere köprü görevi gören ve geleceğimize ışık tutan müzelerimize gereken önemi vermeliyiz. Tarihi değerlerimize eski eserlerimizi koruyarak sahip çıkmak bir vatandaşlık görevidir. Binlerce yıllık uygarlıkların yaşam biçimi hakkında bize ışık tutan, bilgi veren müzelerimiz eğitici ve öğretici olan önemli mekanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Müzeler Haftası’nı kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum”