X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kuşadası Ve Didim Turizm Serbest Bölgesi Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kuşadası Ve Didim Turizm Serbest Bölgesi Olacak

  • Giriş Tarihi: 21.5.2015 21:38 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 02:34

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kuşadası ve Didim arasındaki bölgenin serbest turizm bölgesi ilan edileceğini açıkladı.
Didim’in ardından Kuşadası’na gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi Valisi Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası’nın CHP’li Belediye Başkanı Özer Kayalı ile birlikte AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Gültekin Kılınç, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve AK Parti Kuşadası ilçe Başkanı Ali Kara ile partililer ve turizmciler karşıladı.
Kuşadası Korumar Otel’de turizmci ve işadamlarının katıldığı “Kuşadası’nın Sorunları“ konulu toplantıda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ege Bölgesi’nin 12 ay turizm için en iyi imkanlara sahip bölge olduğunu belirterek, bu amaçla önemli çalışma başlattıklarını ve tıpkı ticaret alanındaki serbest bölgeler gibi, Kuşadası ve Didim’ ile çevresini içine alan bir turizm serbest bölgesini hayata geçireceklerini söyledi. Kuşadası ve Didim’in çok önemli sağlık, kültür, iklim ve deniz imkanlarına sahip olduğuna dikkati çeken Bakan Zeybekci, “Kuşadası ve Didim’in turizm alanında daha da ileriye gidebilmesi için bu serbest bölge çok önemli. Sağlık turizminden, kongre turizmine kadar yatırımcılar için bir dizi imkanlar yaratacağız. Bu çalışmalarımız ile turizm sayesinde aynı zamanda önemli bir istihdam yaratacağız. Yatırımcılara birçok indirimler getireceğiz. Bunun planlamasını yaptık. Sağlık ve yaşlı bakım turizmi yatırımlarına minimum beşinci kademe teşvikleriyle destekleyeceğiz. Kuşadası ve Didim’i turizm serbest bölgesi ile yatırımcılar için cazip hale getireceğiz. Turizmi siyaset üstü, ortak akılla geliştirip çocuklarımıza bırakmamız gerekir. Ege bölgesinde, İzmir Ekonomik Serbest Bölgesi gibi turizm serbest bölgeleri oluşturacağız. Kuşadası ve Didim Türkiye’nin ilk turizm serbest bölgesi olacak“ diye konuştu.
Bakan Zeybekci, konuşmasında Türkiye’nin AK Parti iktidarı dönemindeki ekonomik verilerini aktardı. Atatürk’ün Türkiye’yi görmek istediği muasır medeniyet seviyesine en çok yaklaştıranın iktidarları olduğunu söyleyen Bakan Zeybekci, "İlk defa iktidarımızda Atatürk’ün hayalleri hayata geçirilebilir oldu" dedi.