X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sağlıkçılara Sınav Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sağlıkçılara Sınav Müjdesi

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:31
MEMUR-SEN AYDIN İL TEMSİLCİSİ VE SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI A. BAKİ KARAER, SAĞLIK-SEN’İN GİRİŞİMLERİ SONUCU BAŞVURUSUNU TAMAMLAYAMAYAN VE TERCİH YAPAMAYANLARIN DA GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI’NA GİREBİLECEĞİNİ BELİRTTİ.
Sağlıkçılara Sınav Müjdesi

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen’in girişimleri sonucu başvurusunu tamamlayamayan ve tercih yapamayanların da Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’na girebileceğini belirtti.
Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, yaptığı açıklamada, “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı için başvuru ücretini yatıran ancak başvurusunu tamamlamayan ve sınav yerini işaretlemeyenler için başvuru süresi sendikamız Sağlık-Sen tarafından yapılan talep üzerine 29 Mayıs Cuma gününe kadar uzatılmıştı. Bu süre uzatılmasına rağmen, 1080 kişi meb.gov.tr üzerinden başvurusunu gerçekleştirmemiş veya sınav yerini tercih etmemiştir. Sendikamızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlamayanlar da sınava girebilecekler. Konu ile ilgili bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazarak sorunun çözümünü sağlayacaktır. Başvurularını yapamayanlar çalıştıkları ile en yakın sınav yerinde sınava girebileceklerdir. Bu süreçte, çalışanlarımızın yanında bir duruş sergileyen Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Kartal’a teşekkür ederiz” dedi.