X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Burhaniye’de Don Zararı Gören Zeytinlikler Kontrol Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Burhaniye’de Don Zararı Gören Zeytinlikler Kontrol Ediliyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:38
BALIKESİR’İN BURHANİYE İLÇESİNDE, KAHVEHANELERDE ÇİFTÇİ EĞİTİMİ YAPAN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ UZMANLARI, DONLARDAN ZARAR GÖREN ZEYTİNLİKLERİ DE KONTROL ETMEYE BAŞLADI.
Burhaniye’de Don Zararı Gören Zeytinlikler Kontrol Ediliyor

’in Burhaniye ilçesinde, kahvehanelerde çiftçi eğitimi yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü uzmanları, donlardan zarar gören zeytinlikleri de kontrol etmeye başladı. Arazileri gezen ziraat mühendisleri vatandaşlara don zararının giderilmesi için yapılması gerekenleri anlatırken, takdir topladı.
İlçeye bağlı Çoruk mahallesindeki arazileri kontrol eden uzmanlar, Nurettin Cakcak adlı çiftçinin zeytinliğinde don zararı görünce harekete geçti. Çiftçiye ulaşan ekipler, yapılması gerekenleri anlattı. Kendilerine gelemeyen çiftçinin ayağına gideceklerini anlatan İlçe Müdürü Erdal Aldağ, “ Arkadaşlarımız arazileri dolaşırken, bir bahçede veya zeytinlikte herhangi bir hastalık gördüğü zaman sahibine ulaşarak yapılması gerekenleri anlatmaktadır. Kısmet olursa Çoruk mahallemizde erken uyarı sistemi kurucağız. Bu sistem sayesinde çiftçilerimizi hastalıklar konusunda uyaracağız. Çiftçilerimizi her zaman müdürlüğümüzde görmek istiyoruz” dedi.