X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ecdat Burhaniyeli Gençlerden Mektup Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ecdat Burhaniyeli Gençlerden Mektup Bekliyor

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:28
BALIKESİR’İN BURHANİYE İLÇESİNDE, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, ÖĞRENCİLERDEN GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ÖNCÜLÜĞÜNCE DÜZENLENEN GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP KONULU YARIŞMAYA KATILMALARINI İSTEDİ.
Ecdat Burhaniyeli Gençlerden Mektup Bekliyor

’in Burhaniye ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerden Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünce düzenlenen Gençlerden Ecdada Mektup konulu yarışmaya katılmalarını istedi. Ecdadın gençlerden mektup beklediğini anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Pekşen, yarışmanın, Çanakkale savaşlarının 100. yılı nedeniyle düzenlendiğini belirterek, bütün okulları yarışmaya katılmaya davet etti.
Tek vatan, tek devlet, tek bayrak tek millet inancını ve idealini kazandırmak, toplumda tarih şuurunun yerleşmesini sağlamak ve dilin doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler katılacak. Okul müdürlerinden etkinliğin bütün öğrencilere duyurulmasını isteyen Müdür Sabri Pekşen,” Konuya gereken hassasiyet gösterilmeli. İlçemizdeki ortaokul ve liselerde toplam 4 bin 500 öğrenci eğitim görmektedir. Yarışma ile ilgili mektup örneği de müdürlüğümüzden alınabilir. Ecdat gençlerimizden mektup beklemektedir. Yarışmaya çok sayıda öğrencinin katılmasını bekliyoruz” dedi.