X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Burhaniye’de Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Burhaniye’de Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:18
BALIKESİR’İN BURHANİYE İLÇESİNDE, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI İLE TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (İŞKUR) ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ, BİTKİ ZARARLILARI İLE MÜCADELE KURSU AÇILACAĞI BİLDİRİLDİ.
Burhaniye’de Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu

’in Burhaniye ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) arasında imzalanan protokol gereği, Bitki Zararlıları İle Mücadele Kursu açılacağı bildirildi. İlçe Müdür Erdal Aldağ, Tarımsal Nüfus Gençleşiyor projesi kapsamında Mart ayında açılması planlanan kursa katılacaklara günlük 20 lira ödeneceğini söyledi.
Burhaniye de, kahvehanelerde çiftçi eğitim toplantıları yapan İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Bitki Zararlıları ile Mücadele Kursu açmaya hazırlanıyor. Kursa katılmak isteyenlerin 2 Mart tarihine kadar kendilerine başvurmalarını isteyen Müdür Erdal Aldağ, katıla şartlarını şöyle açıkladı.”15-40 yaş arasında olmak. En ilkokul mezunu olmak. Aktif Sigortalı olmamak. Tarımsal üretimin içinde yer almak. Kursiyerlere günlük 20 TL ücret ödenecektir.Kursa Katılmak isteyen çiftçilerimizin nüfus kağıdı fotokopileri ve Ziraat Bankası hesap numaraları (İBAN no) ile birlikte ilçe Müdürlüğümüze 2 Mart 2015 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur”