X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Burhaniye’de Yeni Pazar Yeri İçin Kuralar Çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Burhaniye’de Yeni Pazar Yeri İçin Kuralar Çekildi

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:19
BALIKESİR’İN BURHANİYE İLÇESİNDE, BELEDİYE TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANARAK CUMARTESİ GÜNÜ AÇILIŞININ YAPILACAĞI ÖĞRETMENLER MAHALLESİ KAPALI PAZARYERİ İÇİN ESNAF DAĞILIMI AHMET AKIN KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI.
Burhaniye’de Yeni Pazar Yeri İçin Kuralar Çekildi

’in Burhaniye ilçesinde, Belediye tarafından yapımı tamamlanarak Cumartesi günü açılışının yapılacağı Öğretmenler Mahallesi Kapalı Pazaryeri için esnaf dağılımı Ahmet Akın Kültür Merkezinde yapıldı. Pazar yerin de numaralandırılan yerler, başvuruda bulunan esnaf tarafından çekilen kura ile belirlendi.
Senelerdir Öğretmenler Mahallesinde, mahalle arasında kurularak sürdürülen pazar, belediyenin yeni yaptığı kapalı pazar yeri ile Cumartesi günü yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak. Geçtiğimiz hafta için de, Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından yeni kapalı pazar yerinde yerleşim planları hazırlanırken, dün de kuralar çekildi. Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde, başvuru yapan tüm pazar esnafı ile zabıta müdürlüğü işbirliğiyle, Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç yönetiminde toplantı yaparken, kura çekilişleri yapıldı. a Kuralar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Bayram ve pazarcı esnafın temsilcileri gözetmenliğinde, kuralar çekildi. Adları okunan esnaflar, sahnede bulunan fanusun içindeki n numaralandı çekerken büyük heyecan yaşandı. Çekilen sıra numaralarına göre Cumartesi günü yeni yerlerinde tezgah açacak olan esnaflar mutluluk yaşadı.