X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi’nden Kadınlar Günü Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi’nden Kadınlar Günü Sergisi

  • Giriş Tarihi: 8.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:19
EDREMİT BELEDİYESİ SANAT ATÖLYESİ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE DÜZENLENEN KARMA RESİM HEYKEL SERGİSİ BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA TARAFINDAN AÇILDI.
Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi’nden Kadınlar Günü Sergisi

Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen karma resim heykel sergisi Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı. Atölye eğitmeni Cemil Aktaş ve 10 öğrencisinin toplam 40 eserden oluşan sergisi Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde bir hafta boyunca açık kalacak.
Edremit Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Resim ve Heykel Sanat Atölyesi üyeleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde karma resim ve heykel sergisi açıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Her türlü gerilik ve duyarsızlık eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Aydınlanmanın en önemli unsurlarının başında sanat geliyor. Sanatçılarımız ve sanata gönül veren yurttaşlarımız arttıkça aydınlanmanın kapılarını daha iyi açabileceğimize inanıyorum. Bu doğrultuda sanat atölyesine yer alan tüm sanatseverleri ve bu serginin hazırlanmasında emeği geçen başta Cemil Aktaş hocamız ve tüm öğrencilerini kutluyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi. Açılışın ardından sergiye katılan sanat atölyesi üyelerine belgeleri Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından verildi. Belediye Sanat Atölyesi eğitmeni heykeltraş Cemil Aktaş’da Belediye Başkanı Kamil Saka’ya sanata verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün yağlı boya tablosunu hediye etti. Resim ve heykellerden oluşan toplam 40 eserin yer aldığı karma sergi bir hafta boyunca açık kalacak. Sergi açılışına Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, sivil toplum örgütü üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.