X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Balıkesir’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
BALIKESİR OTİZMLİ BİREYLERİ DESTEKLEME DERNEĞİ (OBİDER) TARAFINDAN 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.
Balıkesir’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlandı

Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği (OBİDER) tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Balıkesir Valiliği yanında bulunan meydanda başlayan etkinlikğe dernek üyeleri, otistik çocuklar, velileri ve vatandaşlar katıldı. OBİDER Başkanı Fatma Tabanlı düzenlenen etkinliğin 2 Nisan Otizm Farkındalık günü nedeniyle halka ulaşmak olduğunu dile getirerek " Gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin amacı 2 Nisan Dünya Otizm Gününde farkındalık yaratarak, taleplerimizi dile getirmek için bu güne dikkat çekmek istedik. Elimizden geldiği kadar otizmli bireylere ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun yanında otizmli olsun veya olmasın bütün engel gruplarındaki çocuklara da bu sporla eğitim ile ilgili destek veriyoruz. Burada spor eğitimi yapan gençlerimiz eğitmenleriyle birlikte burada. Altıeylül Belediyesi, Karesi ve Altıeylül Halk Eğitim Merkezleri ile birlikte yürüttüğümüz ve derneğimizde açtığımız el sanatları kursu projesinde üretilen ürünleri burada sergiliyoruz. Burada yine amacımız farkındalık yaratarak otizme dikkat çekmek. Otizm’de erken tanı çok önemli, eğitimle ilgili ihtiyaçlarımıza dikkat çekmek için burada toplanarak etkinliğimizi sürdürüyoruz. Çünkü otizmin tek çaresi iyi, nitelikli ve kaliteli bir eğitim"dedi.
Etkinlikte açılan kurslardaki ürünlerin sergilenmesi ve vatandaşlara lokma dağıtılması ile son buldu.