X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yabancılar Keklik Üretim Merkezini Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yabancılar Keklik Üretim Merkezini Gezdi

  • Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 19:24
YAŞAM ALANLARINI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ’NİN PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ OLDUĞU AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI ERASMUS KA2 PROGRAMI OLAN ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIN DOĞADA REHABİLİTASYONU MODELİ KAPSAMINDA YURTDIŞINDAN GELEN MİSAFİRLERİMİ
Yabancılar Keklik Üretim Merkezini Gezdi

Yaşam Alanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği’nin proje yürütücüsü olduğu AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus KA2 programı olan Zihinsel Engelli Çocukların Doğada Rehabilitasyonu Modeli kapsamında yurtdışından gelen misafirlerimiz Bigadiç’teki Keklik Üretim Merkezini gezdiler.
Altıeylül Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil’in rehberliğinde yürütülen gezide İspanya, İtalya, Polonya, Romanya ve Portekiz’den gelen misafirlere Yaşam Alanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (YAŞAD) Başkanı Hakkı Kurtuluş Demir tarafından Keklik Üretim Merkezi hakkında bilgiler verildi. Keklik üretimi ve yaşam alanları hakkında kapsamlı olarak anlatımlarda bulunan Demir, “Burası bizim çalışma alanımız. Buradaki bütün işlemlere çocuklarımızı da katmaya çalışacağız. Onları misafir edebileceğimiz bir evimiz var. Şu anda burada kınalı keklik damızlıklarımız ve sülün damızlıklarımız var. Bu dönemde yumurtaya yeni başlamış durumdalar. 3 ay sonra en az 4000 adet yavru kekliğimiz olacak. Onlar 60 günlük olunca doğaya alıştırma yerlerimize götüreceğiz. Burada doğaya alıştıktan sonra doğal ortamlarına salacağız. Bu anlattığım süreçte kekliklerimiz doğaya salınacak hale gelene kadar çocuklarımız bizlerle beraber olur. Merkezimizdeki kangal köpekleri engelli çocuklarımız için çok özel köpeklerdir. Cins bir Anadolu köpeği olan Kangal, çocuk ve engellilere hiçbir şey yapmaz. Merkezimizde atlar da var. Çocuklarımız eğleneceli zamanlar geçirecekler. Burada doğa ile iç içe çok güzel ve faydalı zamanlar geçireceklerine inanıyorum” dedi.