X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Atatürk’ün Edremit’e Gelişinin 81. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Atatürk’ün Edremit’e Gelişinin 81. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 17:37
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EDREMİT’E GELİŞİNİN 81. YIL DÖNÜMÜ ŞEHİT HAMDİ BEY MEYDANI’NDA DÜZENLENEN TÖRENLERLE KUTLANDI.
Atatürk’ün Edremit’e Gelişinin 81. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 81. yıl dönümü Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda düzenlenen törenlerle kutlandı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edremit’e gelişinin 81. Yıl dönümü nedeniyle Şehit Hamdi Bey Meydanı’nda tören düzenlendi. Kaymakam Abdulhamit Erguvan, Garnizon Komutanı ve 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Vekili P. Alb. Oray Arslan ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Salih Korkut Budaras Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Aysevil Akköy, Atatürk’ün sorun ve yaşanan sıkıntıların tespiti için sık sık Anadolu’ya yurt gezilerine çıktığını belirterek Edremit’in bu anlamda şanslı olduğunu ve birçok ile bile nasip olmayacak şekilde Ulu Önder Atatürk’ü iki kez misafir ettiğini söyledi. Salih Korkut Budaras Fen Lisesi öğrencisi Elif Karataş tarafından şiir okundu. Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin ilçeyi temsil etmek üzere yarışmaya katılması nedeniyle halk oyunları gösterisi iptal edildiği açıklanarak tören sona erdi.
Tören sonrası kısa bir değerlendirme yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, bağımsız mücadelesinde Edremit’in Kuva-yi Milliye ruhu ile hareket ettiğini ve vatan toprakları için çok sayıda şehit ve gazi veren bir şehir olduğunu belirterek, “Ulusal bağımsızlığımızı bizlere armağan eden ve Türkiye’nin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için üstün fikirleri ile her zaman yol gösterici olan büyük liderin Edremit’imize gelişinin 81. yılını kutluyor, aziz atamızı bir kez daha, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.