X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bandırma, Atık Kumbaralarıyla Donatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bandırma, Atık Kumbaralarıyla Donatılıyor

  • Giriş Tarihi: 16.4.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 16.4.2015 23:18
BANDIRMA İLÇESİNDE ‘TEMİZ ÇEVRE TEMİZ TOPLUM’ SLOGANIYLA, BELEDİYE TARAFINDAN BAŞLATILAN AMBALAJ ATIKLARININ GERİ KAZANIMINI SAĞLAMAK VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI BULUNMAK AMACIYLA HAZIRLANAN ATIK KUMBARALARI, İLÇENİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE KONULMAYA BAŞLADI
Bandırma, Atık Kumbaralarıyla Donatılıyor

’in Bandırma ilçesinde ‘Temiz Çevre Temiz Toplum’ sloganıyla, belediye tarafından başlatılan ambalaj atıklarının geri kazanımını sağlamak ve ülke ekonomisine katkı bulunmak amacıyla hazırlanan atık kumbaraları, ilçenin çeşitli yerlerine konulmaya başladı.
‘Ambalaj Atıkları Yönetim Planı’ çerçevesinde daha düzenli bir sistemle geri kazanım faaliyetlerine destek olan proje kapsamında, Belediye Başkan Vekili Erhan Elmastaş ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Teknik Ekibi, atık kumbaralarını önce, Adnan Menderes Meydanı çevresine, daha sonra Cumhuriyet Meydanı Nikah Salonu önüne yerleştirildi. Bandırma Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine konulmaya başladığı atık kumbaralarına, halkın kağıt atık, cam, metal ve pet şişe gibi maddeleri atmalarını istedi.
Kağıt atık, cam, metal ve pet şişe gibi maddeler, ekonomik olarak geri dönüştürülebiliyor ve ülke ekonomisine katkı sağlanıyor.