X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yangın Sezonu Öncesi Askeri Birliklere Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yangın Sezonu Öncesi Askeri Birliklere Eğitim

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
BALIKESİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRÜ OSMAN ONAT’IN KATILDIĞI ARAZÖZ EKİPLERİYLE BİRLİKTE, BALIKESİR İL BAKIM OKULU EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞI ASKERLERİNE ORMAN YANGINLARI VE MÜCADELESİ HAKKINDA EĞİTİM VERİLDİ.
Yangın Sezonu Öncesi Askeri Birliklere Eğitim

Orman Bölge Müdürlüğü, Balıkesir İl Bakım Okulu Eğitim Merkezi Komutanlığı askerlerine orman yangınları ve mücadelesi hakkında eğitim verdi.
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait ilk müdahale aracı, arozöz ve su ikmal aracıyla birlikte yangın söndürme helikopteri ile tatbikat başladı. Tatbikat alanında orman yangınında destek görevi bulunan 9. Ana Jet Üstü Yangın Kıtası, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, UMKE ekibi ve AFAD ekibi ile müşterek olarak hazır bulundu. Ekiplere yangınlarda ve kurtarma çalışmalarında kullanılan teçhizatlar hakkında bilgi verildi. Daha sonra kontrollü yangın çıkarılarak, söndürme faaliyetinde bulunan kurumlarca yangına müdahale, diğer kurumlarca da muhtel kazalara müdahale şeklinde fiili eğitim yapıldı.