X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ayvalık Aima Müzik Festivali 7 Temmuz’da Start Alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ayvalık Aima Müzik Festivali 7 Temmuz’da Start Alıyor

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:45
7-10 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ BİLDİRİLEN FESTİVAL HAKKINDA AÇIKLAMA YAPAN AİMA BAŞKANI PROF. FİLİZ ALİ, GEÇTİĞİMİZ 6 HAZİRAN’DA AYVALIK AİMA FESTİVAL ORKESTRASI’NIN İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ KAPSAMINDA VERDİĞİ KONSERİN SON DERECE
Ayvalık Aima Müzik Festivali 7 Temmuz’da Start Alıyor

’in Ayvalık ilçesinde 17 yıldan bu yana klasik müzik alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla dünya genelinde yankılar uyandırmayı başaran Ayvalık Müzik Akademisi (AİMA), klasik müzikseverleri bu yıl üçüncüsünü düzenlediği müzik festivali ile bir araya getiriyor.
Klasik müzikseverler bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ayvalık AİMA Müzik Festivali ile bir araya gelecek. 7-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirilen festival hakkında açıklama yapan AİMA Başkanı Prof. Filiz Ali, geçtiğimiz 6 Haziran’da Ayvalık AİMA Festival Orkestrası’nın İstanbul Müzik Festivali kapsamında verdiği konserin son derece başarılı geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
İstanbul Saint Antuan Kilisesi’nin etkileyici akustiği ile solistler Alexander Rudin ve Julian Milkis’in muhteşem performansları ile müzikseverlerin gerçek bir müzik şöleni yaşadığını kaydeden Prof. Ali, bu yıl Ayvalık’ta 3. kez organize edecekleri festivalin de en az İstanbul’daki kadar kaliteli olacağını söyledi.