X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BÜ’den Riva Projesine Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BÜ’den Riva Projesine Destek

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:22
BARTIN ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ, İSTANBUL’A YAPILAN 3’ÜNCÜ KÖPRÜ GÜZERGAHINDA YER ALAN VE BEYKOZ BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN, 'RİVA VADİSİ BÖLGESEL ÇEVRE KORUMA VE BÖLGESEL KALKINMA PROJESİ' ÇALIŞMALARINA KATILDI.
BÜ’den Riva Projesine Destek

Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, İstanbul’a yapılan 3’üncü köprü güzergahında yer alan ve Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen, ’Riva Vadisi Bölgesel Çevre Koruma ve Bölgesel Kalkınma Projesi’ çalışmalarına katıldı.
Beykoz Belediyesi tarafından yürütülmekte olan, ’Riva Vadisi Bölgesel Çevre Koruma ve Bölgesel Kalkınma Projesi’ çalışmalarına Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi’nden destek geldi. Peyzaj Mimarlığı Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Sabaz, Yrd. Doç. Dr. Sevgi Görmüş, Araştırma Görevlileri Gizem Cengiz Gökçe ve Ahmet Ergün ile öğrencilerin aralarında bulunduğu ekip, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret ederek yapılacak çalışma hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ardından, belediyenin park ve bahçeler müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte proje alanında gözlem yapan üniversite ekibi, gerekli planlamaları yapmak için notlar aldı. Yapılan ilk çalışmalarda, Riva Deresi koruma bandının önemine dikkat çekilerek, suyun güvenliği ve kalitesinin sağlanması, çevresel kalkınmanın teşviki ve bölgesel kimliğin devamlılığı noktasında öneriler geliştirildi. Yapılan planlamaların ardından projenin, önümüzdeki günlerde Beykoz Belediyesi tarafından ihaleye çıkacağı bildirildi.