X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı

  • Giriş Tarihi: 18.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
BARTIN ÜNİVERSİTESİ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İLE KRİTİK ANALİTİK DÜŞÜNCE KULÜBÜ’NÜN DAVETLİSİ OLARAK GELEN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MUSTAFA YILDIRIM “İLAHİYATLI OLMA BİLİNCİ” İSİMLİ BİR KONFERANS VERDİ.
BÜ’de İlahiyatlı Olma Bilinci Konferansı

Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Kritik Analitik Düşünce Kulübü’nün davetlisi olarak gelen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım “İlahiyatlı Olma Bilinci” isimli bir konferans verdi.
Bartın Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek, üniversitede yapılan sosyal, bilimsel ve kültürel etkinliklerle değinerek böyle etkinliklerle öğrencilerin ders dışında kendilerini geliştirmelerine fırsat tanıdıklarını söyledi.
Yapılan konuşmanın ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım “İlahiyatçı Olma Bilinci” konulu konferansı verdi. Yıldırım, toplumu öğretmenlerin ve diyanetçilerin yönlendirdiğini vurgulayarak, “İlahiyat fakültelerinin ve İslami İlimler fakültelerinin içinden hem diyanet mensubu çıkıyor hem de öğretmenler çıkıyor. İlahiyatçı olmak her ikisini de karşıladığı için ilahiyatçılar bu değerin farkında olması gerekiyor. Dinin olmazsa olmaz olduğu düşünürsek, bu din hizmetinin nasıl verileceği konusu önemlidir. Bu hizmeti insanlara ulaştıracak olan ilahiyatçılar da bu nedenle önemli. Bunun farkında olarak ilahiyatçılar dinin nasıl anlatılacağı konusuna dikkat etmelidir” dedi.