X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Milletvekili Tunç Amasra Tüneli İle İlgili Açıklama Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Milletvekili Tunç Amasra Tüneli İle İlgili Açıklama Yaptı

  • Giriş Tarihi: 19.3.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:51
AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, AÇILIŞI 3 AY ÖNCE ULAŞTIRMA BAKANI LÜTFİ ELVAN’IN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN AMASRA TÜNELİNDE BULUNUN HAVALANDIRMA FANLARI, ACİL DURUM TELEFONLARI VE TÜNEL GİRİŞİNDEKİ BAĞLANTI YOLLARI ÜZERİNDEKİ ELEKTRİK
Milletvekili Tunç Amasra Tüneli İle İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Açılışı 3 ay önce Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımı ile gerçekleştirilen Amasra Tünelinde bulunun havalandırma fanları, acil durum telefonları ve tünel girişindeki bağlantı yolları üzerindeki elektrik direklerinin bazılarının kaldırılması ile ilgili olarak basında çıkan haberler hakkında bir açıklama yaptı.
Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç açıklamasında, tünel içerisindeki malzemelerin, ihale şartnamesine uygun olmadığı için kaldırıldığını belirterek, Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünün denetimi dahilinde tespit edilen ve şartnameye uygun olmadığı belirlenen malzemelerin yerine en kısa sürede şartnameye uygun olan malzemelerin getirtilip, takılacağını vurguladı. Milletvekili Tunç, Aydınlatma direklerinin bazılarının kaldırılması ile ilgili olarak ta, Karayollarının standartlarına uygun aydınlatma yapılacak şekilde yeni bir düzenleme yapılacağını belirtti.
Amasra Tünelinin Bartın ile Amasra arasındaki ulaşımı çok rahatlattığını belirten Milletvekili Tunç, bağlantı yolları ile viyadükler, kavşaklarla birlikte 1100 metre uzunluğundaki tünelin 75 milyon liraya malolduğunu söyledi. Tunç, Amasra ve Bartın için tarihi bir yatırım olan Amasra Tünelinde ulaşımı aksatacak hiçbir sorun bulunmadığını sözlerine ekledi.