X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bartın’da Kütüphane Haftası Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Kütüphane Haftası Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:53
KÜTÜPHANELER VE YAYIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BARTIN’DA, İL TURİZM KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNESİNDE KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİĞİ OLARAK KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ BAŞLATTI.
Bartın’da Kütüphane Haftası Etkinlikleri

’da, İl Turizm Kültür Müdürlüğü koordinesinde Kütüphane Haftası etkinliği olarak kitap okuma etkinliği başladı.
Etkinlikle ilgili İl Turizm Kültür Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Her yıl Mart ayının son Pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle sürdürülen Kütüphane Haftasının 51.si 30 Mart - 05 Nisan 2015 tarihleri arasında kutlanacaktır. 51. Kütüphane Haftası’nın ana teması Çanakkale Savaşlarının 100 .yılı olması nedeniyle “Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler” olarak belirlenmiştir.
Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında halkımızın kitap ve Kütüphaneye ilgisini arttırmak, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak için 2012 yılında Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün ve Valiliklerin desteğiyle “81 İlde Kitap Okuyoruz” okuma etkinliği başlatılmıştır. Bu yıl 4.sü düzenlenen etkinlik 1 Nisan 2015 Çarşamba günü 12:30 - 13:00 saatleri arasında Valilik bahçesinde 30 dakika sessiz kitap okuyarak gerçekleştirilecektir. Tüm halkımız davetlidir” denildi.