X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Usta Öğreticilere Eğitim Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Usta Öğreticilere Eğitim Verildi

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 13:58
“TÜRKİYE YETİŞKİN ÖĞRENME PROJESİ” KAPSAMINDA, BATMAN’DA USTA ÖĞRETİCİLERE ‘DİJİTAL ÖĞRENME’ VE ‘ÖĞRENME FIRSATLARINA ERİŞİM’EĞİTİMİ VERİLDİ.
Usta Öğreticilere Eğitim Verildi

’da ’Türkiye Yetişkin Öğrenme Projesi’ kapsamında, usta öğreticilere ‘Dijital Öğrenme’ ve ‘Öğrenme Fırsatlarına Erişim’ eğitimi verildi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitime, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü temsilcisi Mustafa Balcı, Öğretim Görevlisi Hüseyin Erdoğan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar ve usta öğreticiler katıldı. Eğitim programının açış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar yaptı. Projenin iki yıl süreceğini söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar; “Proje kapsamında Türkiye’nin yetişkin öğrenme profilinin çıkarılması ve 81 ilde en az 10 bin yetişkine eğitim verilmesi planlanmıştır. Bu projeyle amaçlanan, yetişkinlerin hayat boyu öğrenme sürecine, aktif olarak katılımı sağlamaktır” dedi.
Yapılan açış konuşmasının ardından, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Türkiye Yetişkin Öğrenme Projesi” kapsamında, 170 usta öğreticiye, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü temsilcisi Mustafa Balcı ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Erdoğan tarafından, ‘Dijital Öğrenme’ ve ‘Öğrenme Fırsatlarına Erişim’ eğitimi verildi.