X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sason-der Üyeleri Zoveser Dağı’na Tırmandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sason-der Üyeleri Zoveser Dağı’na Tırmandı

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 15:50
BATMAN'IN SASON İLÇESİNDE FAALİYET YÜRÜTEN SASON EĞİTİM KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (SASON DER) ÜYELERİ SASON İLE MUŞ SINIRINDA BULUNAN ZOVESER DAĞI'NA TIRMANIŞ DÜZENLEDİ.
Sason-der Üyeleri Zoveser Dağı’na Tırmandı

’ın Sason ilçesinde faaliyet yürüten Sason Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Sason Der) üyeleri Sason ile Muş sınırında bulunan Zoveser Dağı’na tırmanış düzenledi.
Sason’un Dörtbölük köyünden başlayıp yaklaşık 6 saat süren tırmanıştan sonra zirveye ulaşan grup zirvesinde hala kar bulunan dağı gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi. İlk defa böyle bir tırmanışa katıldığını belirten öğretmenlerden Muhammet İkbal Güneş, “Çok güzel bir tırmanış oldu. İlk defa bu kadar uzun süren bir tırmanışa katıldım. Zirvedeki kar manzarası ve özellikle dönüşte uğradığımız Zoveser Şelalesi görülmeye değerdi” dedi. 2 bin 500 metre yüksekliğindeki dağa geçen yıl da tırmanış gerçekleştirdiklerini belirten dernek yöneticilerinden Metin Özmen, dernek olarak ilçede bulunan tarihi ve turistik yerlere bu tür geziler yapmaya devam edeceklerini belirtti.