X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehit Belediye Başkanı, Dualarla Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehit Belediye Başkanı, Dualarla Anıldı

  • Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:38
ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMUNUN ARDINDAN 21 ŞUBAT KURTULUŞ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ, 1918 YILINDA ERMENİLER TARAFINDAN ŞEHİT EDİLEN VE MEZARI ULU CAMİİ YANINDA BULUNAN DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI HAFIZ SÜLEYMAN’IN MEZARININ ZİYARET EDİLMESİYLE DEVAM ETTİ.
Şehit Belediye Başkanı, Dualarla Anıldı

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından 21 Şubat Kurtuluş Bayramı etkinlikleri, 1918 yılında Ermeniler tarafından şehit edilen ve mezarı Ulu Camii yanında bulunan dönemin Belediye Başkanı Hafız Süleyman’ın mezarının ziyaret edilmesiyle devam etti.
Anma törenine Vali Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Mehmet Nail Yiğit, Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Hafız Süleyman’ın mezarı başında Kur’anı Kerim okunarak dualar edildi.
ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİDİ ŞERİF OKUTULDU
Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Cuma namazı öncesi şehitlerimiz için Ulu Camii ve Yakutiye Cami’nde mevlidi şerif okutuldu.
Etkinlikler, bu akşam Öğretmenevi’nde verilecek olan Kurtuluş yemeğinin ardından ünlü sanatçı Bedirhan Gökçe’nin ‘Kurtuluş Konseri’ ile tamamlanacak.