X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayburt Üniversitesi Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üniversitesi Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ PERSONELİNE ‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’ KONULU EĞİTİM VERİLMEYE BAŞLANDI.
Bayburt Üniversitesi Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Üniversitesi personeline ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim verilmeye başlandı.
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 17. maddesi gereğince, ikincisi düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof.Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimlere akademik personel ve idari personel katılıyor.
Bayburt Meslek Yüksekokulu, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Yaver Saka tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, yasal mevzuat ile ilgili bilgiler, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen, yangın olayı ve yangından korunma, termal konfor şartları, ergonomi, elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri gibi konular anlatılarak katılımcılardan gelen sorular yanıtlanıyor.
İş hayatındaki en basit tedbirsizliklerin bile büyük sıkıntılara yol açabileceğini ifade eden Bayburt Meslek Yüksekokulu, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Öğretim Görevlisi Yaver Saka "Hiç kimse iş kazasına uğramayı beklemez ve istemez. Çalışanların işlerini büyük bir dikkatle yapmalarını bütün eğitimlerimizde dile getiriyoruz. Yöneticilerimiz, gerekli tedbirleri alıyor biz de 26.12.2012 tarihinde yasal dünyamıza giren diğerlerinden en önemli özelliği proaktif bir yaklaşımla kazaların önüne geçmeye başlayan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereğince ülkemizin en genç üniversitelerinden olan Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği birimi olarak eğitimlerimizi sürdüreceğiz. İş sağlığı ve güvenliği hususunda tüm üniversite personelimiz önemlidir. İşyerinde karşılaşılan olası tehlikeler üniversitemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu ile paylaşılmalıdır. "dedi.
Eğitim sonunda sınava katılan katılımcılara İş Güvenliği Sertifikası verilecek.