X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bilecik Devlet Hastanesi’ndeki Uygulamaya Vatandaşlardan Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Devlet Hastanesi’ndeki Uygulamaya Vatandaşlardan Tepki

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 15:03
BİLECİK DEVLET HASTANESİ'NİN HASTA KABUL VE ACİL SERVİS'İNE REFAKATÇİ ALINMAMASI HASTA YAKINLARININ TEPKİSİNE SEBEP OLURKEN, HASTANE YÖNETİCİLERİ BU UYGULAMANIN DOKTORLARIN RAHAT ÇALIŞMASI VE YOĞUNLUK YAŞANMAMASI İÇİN YAPILDIĞINI BELİRTTİ.
Bilecik Devlet Hastanesi’ndeki Uygulamaya Vatandaşlardan Tepki

Devlet Hastanesi’nin Hasta Kabul ve Acil Servis’ine refakatçi alınmaması hasta yakınlarının tepkisine sebep olurken, hastane yöneticileri bu uygulamanın doktorların rahat çalışması ve yoğunluk yaşanmaması için yapıldığını belirtti.
Hastaların ilgili birimlere yalnız alınması, ancak çok zorunlu hallerde bir yakınının refakat etmesine izin verilmesi vatandaşların tepkilere sebep oldu. Acil Servis’te hasta yoğunluğunun azalması sebebiyle konulan ve sadece hastaların numara ile içeri alındığı uygulamanın bazı durumlarda sıkıntıya sebep olduğunu belirten vatandaşlar, inisiyatif kullanılması gerektiğini söyledi.
Yapılan uygulamadan şikayetçi olan bir hasta yakını, 6 yaşındaki çocuğunu yüksek ateş şikayetiyle Acil Servis’e getirdiğini belirterek, “Karımı içeri aldılar, beni almıyorlar. Bu çocuktan doktor kan alıyor, idrar tahlili istiyor. Zaten çocuk çok hasta, karım bunların hepsinin tek başına nasıl yapsın? Buradaki güvenlik görevlileri, hastane yönetiminin almış olduğu karar gereği bizleri içeri almıyor. İçeri şartlar gayet güzel, yoğunluk yok zaten. Numarası gelen içeri giriyor. Böyle bir uygulamaya güzel olmamış. Böyle davranışlar yüzünden millet çocuğunu Eskişehir’e özel hastanelere götürüyor” dedi.
Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Akarslan de hastanede böyle bir uygulamanın olduğunu belirterek, “Bu bize özel bir uygulama değil. İçerideki doktor arkadaşlar yoğunluk olmasın diye büyük hastalar için bazen refakatçi bile almıyorlar. Diğer vakalar için de sadece 1 kişi alınıyor. Yapılacak işlemlerde zaten bizim personelimiz yardımcı oluyor” dedi.