X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sinopluların Hıdrellez Şenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sinopluların Hıdrellez Şenliği

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 23:31
BİLECİK SİNOPLULAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN HIDRELLEZ ŞENLİĞİNE İLGİ BÜYÜKTÜ.
Sinopluların Hıdrellez Şenliği

Sinoplular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Hıdrellez Şenliği düzenlendi.
Pelitözü Gölpark’taki Bilecik Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen şenliğe, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Hıdrellez Şenliğine davullar ve zurnalar eşliğinde karşılanan protokol üyeleri Sinoplularla muhabbet sohbet ederek, oynanan yöresel oyunları büyük bir hayranlık ile izlediler. Belediye Başkanı Selim Yağcı, şenlikte yaptığı konuşmada Hıdrellez Şenliklerinin toplumsal hayatta taşıdığı öneme değindi. Hıdrellez Şenlikleri’nin insanlar arasındaki birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmaya kaynaklık ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen şenliklerin son derece önemli işlevler gördüğünü dile getirdi.
Şenlikte vatandaşlarımızla sohbet eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte pilav tenceresinin kapaklarını açarken, tencere başındaki ustalar ise bahşişlerinin almayı unutmadı.