X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bingöl’de Damızlık Boğa Dağıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Damızlık Boğa Dağıtımı

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
BİNGÖL’DE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI DESTEĞİYLE BESİCİLERE, 80 ADET DAMIZLIK BOĞA DAĞITILDI.(YILMAZ ATAR BİNGÖL İHA)
Bingöl’de Damızlık Boğa Dağıtımı

’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle besicilere 80 adet damızlık boğa dağıtıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014-2018 yılları arasında, Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovası Projesi (KOP) ve Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerde damızlık, koç, boğa ve teke alımında yüzde 80, yeni kurulacak hayvancılık işletmelerinde yüzde 50 hibe desteği programlarını uygulamaya devam ediyor.
80 BESİCİYE 80 DAMIZLIK BOĞA
Program kapsamında, Bingöl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından besicilere damızlık boğa dağıtım töreni düzenlendi. Düzağaç kampüsünde düzenlenen dağıtım törenine, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vahap Şimşek ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç ile besiciler katıldı.
Dağıtım töreninin ardından bilgi veren Şimşek, Bakanlık desteğiyle DAP kapsamında, vatandaşlara yüzde 80 hibeyle damızlık boğaların dağıtıldığını söyledi.
Törende, 80 besiciye boğa dağıtıldığını kaydeden Şimşek, bu destekle birlikte Bingöl’de hayvancılığın canlanmasının hedeflendiğini belirtti.