X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tercih Komisyonları Danışmanlık Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tercih Komisyonları Danışmanlık Yapacak

  • Giriş Tarihi: 6.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, TEOG tercihleri kapsamında oluşturulan danışmanlık komisyonlarının öğrencilere rehberlik edeceğini söyledi
Tercih Komisyonları Danışmanlık Yapacak

Merkez ve ilçelerdeki tüm ortaokul müdürleriyle toplantıda bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı kapsamında yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, 6-16 Temmuz 2015 tarihleri arasındaki tercih döneminde, öğrencilere ve velilere danışmanlık hizmeti verilmesi için hazırlıkların tamamlandığını belirtti.
’de TEOG tercihleri öncesi tüm ortaokullarda ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde oluşturulan tercih danışmanlığı komisyonları için okul müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Sarı, "İlimiz ve ilçelerimizde tercih danışmanlığı komisyonları oluşturulmuş olup, komisyonlarda rehber öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir. İlimizde Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinde ve tüm ortaokullarımızda tercih komisyonları oluşturulmuş olup, bu komisyonlarda görevli öğretmenlerimiz tercih döneminde öğrenci ve velilerimize danışmanlık yapacaktır" dedi.
Öğrenci ve velilerin bu komisyonlardan en iyi şekilde faydalanabilmesi, gelecekleri için en doğru kararı almaları için titiz bir şekilde çalışma yapıldığını ifade eden Sarı, komisyon için belirlenen okullardan öğrenci ve öğrenci velilerinin istedikleri danışma merkezinden hizmet alabileceklerini söyledi. Sarı, "Buna göre ilimizde oluşturulan TEOG tercih komisyonları tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler, öğrencinin kendini tanıması, becerilerini fark etmesi, bir üst eğitim olan üniversiteden beklentileri, tercihi yapılacak okulun mezuniyet sonrası istihdam ilişkileri, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konularında öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti verecektir. Temel amacımız tercih döneminde bütün öğrenciler liselere yerleşecek şekilde bu süreci başarıyla atlatmamız gerekir" diye konuştu.