X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ahlat “Halk Korosu”nun İlk Sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ahlat “Halk Korosu”nun İlk Sınavı

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BİTLİS’İN AHLAT İLÇE KAYMAKAMI BÜLENT TEKBIYIKOĞLU ÖNDERLİĞİNDE KURULAN “HALK KOROSU” VERDİĞİ KÜÇÜK KONSERLE İLK SINAVINI BAŞARIYLA GEÇTİ.
Ahlat “Halk Korosu”nun İlk Sınavı

’in Ahlat İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu önderliğinde kurulan “Halk Korosu” verdiği küçük konserle ilk sınavını başarıyla geçti.
İlçede bulunan memur, esnaf ve vatandaşlardan oluşan koro, bir kafede verdiği küçük konserle yöresel müzikleri seslendirdi. Gerek koroyu dinleyen kurum amirleri gerekse vatandaşlar tarafından oldukça beğeni toplayan halk korosu, seslendirdiği bir birinden güzel türkülerle de gönülleri okşadı. Kısa sürede oldukça güzel çalışmalar yapan halk korosu, yapılan programla da ilk sınavını başarıyla geçmenin sevincini yaşadı. Koro üyeleri, kurulan halk korosuyla birlikte yöresel müziklerin yeniden hayat bulduğunu ifade ederek, gelecek nesillere aktarılması hususunda da önemli bir çalışma olduğunu söyledi.
Düzenlenen programa Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, Ahlat ilçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban, bazı kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.