X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ’Evren’ İsminin Yerine ’Barış’ Kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’Evren’ İsminin Yerine ’Barış’ Kararı

  • Giriş Tarihi: 14.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:59
BİTLİS’İN GÜROYMAK BELEDİYESİ, KENAN EVREN'İN SOY İSMİNİN VERİLDİĞİ EVREN MAHALLESİ'NİN ADINI OY BİRLİĞİYLE ‘BARIŞ’ OLARAK DEĞİŞTİRME KARARI ALDI.
’Evren’ İsminin Yerine ’Barış’ Kararı

’in Güroymak Belediyesi, Kenan Evren’in soy isminin verildiği Evren Mahallesi’nin adını oy birliğiyle ‘Barış’ olarak değiştirme kararı aldı.
Güroymak Belediye Meclisi, daha önce Evren isminin ’Dervian’ olarak değiştirme kararı Güroymak Kaymakamlığı tarafından reddedilirken; bu kez de ’Barış’ olarak değiştirmek için karar aldı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Güroymak Belediyesi Eş Başkanı M. Emin Özkan, “Evren Mahallesi’nin isminin 12 Eylül askeri darbenin mimarı olan ve o dönemde binlerce insanın yok yere katledilmesine yol açan darbenin uygulayıcısı Kenan Evren’in soy isminin verilmesini ne bizler ne de mahalleliler haz etmiyor. Halktan gelen taleplerin kararlaşması doğrultusunda daha önce söz konusu ’Evren’ ismini ’Derivan’ olarak değiştirmek için belediye meclisi olarak karar aldık. Almış olduğumuz karar Güroymak Kaymakamlığı tarafından onaylanmadı. Bu konuda ’Evren’ ismini bu kez de ’Barış’ olarak değiştirmek için Güroymak Belediye Meclisi olarak karar aldık” dedi.