X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bitlis’te Şehir İçi Ulaşım Araçlarına Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’te Şehir İçi Ulaşım Araçlarına Denetim

  • Giriş Tarihi: 22.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
BİTLİS BELEDİYESİNDEN TRAFİK UYGULAMASI
Bitlis’te Şehir İçi Ulaşım Araçlarına Denetim

Belediyesi Trafik Denetleme Birim Amirliği, kentte bulunan halk otobüsleri ve minibüsleri denetleyerek kurallara uymayan araç sürücüleri hakkında cezai işlem uyguladı.
Bitlis’te toplu taşıma araçlarında yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için kolları sıvayan Bitlis Belediyesi, kentte bulunan halk otobüsleri ve minibüs şoförlerini denetledi. Belediye ekipleri, halk otobüsleri ve minibüs şoförlerini denetleyerek ulaşımda yaşanan sıkıntıları en aza indirmeyi hedefliyor. Kentin en işlek noktalarından bir tanesi olan Hüsrevpaşa Mahallesi ana yol üzerinde bulunan durakta uygulama yapan ekipler, kurallara uymayan ve uyarıları dikkate almayan halk otobüsü ve minibüslere cezai işlem uyguladı.
VATANDAŞLARDAN UYGULAMALARA TAM DESTEK
Zabıta ekiplerinin katıldığı uygulamada araç sürücüleri ile konuşularak kurallara uyulmaları istendi. Bitlis Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarına yönelik başlattığı uygulamaya destek veren yurttaşlar, daha önce toplu taşıma araçlarında yaşadıkları sorunların azaldığını belirtti.
Toplu taşıma araçlarına yönelik başlatılan uygulamanın sürekli olarak devam edeceğini belirten yetkililer, denetimlerin devam edeceğini söylediler.