X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bolu’da İstiklal Marşı Filminin Çekimleri Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da İstiklal Marşı Filminin Çekimleri Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 9.3.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
BOLU BELEDİYESİ VE ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ TARAFINDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜ İÇİN HAZIRLANAN “ İSTİKLAL MARŞI” FİLMİNİN BOLU ÇEKİMLERİ YAPILDI.
Bolu’da İstiklal Marşı Filminin Çekimleri Yapıldı

Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından ortaklaşa düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü için hazırlanan “ İstiklal Marşı” filminin Bolu çekimleri yapıldı.
Belediye Meydanı’ndaki Köroğlu heykeli önünde bir araya gelen öğrenciler, belediye çalışanları ve vatandaşlar, Bolu Belediyesi Bando Takımı eşliğinde İstiklal Marşı’nı seslendirdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, Dünya’nın ve Türkiye’nin bir çok yerinde proje üzerinde çalışıldığını belirterek, “İnsanlar kendi şiveleriyle İstiklal Marşı’nın belirlenen kısımlarını okuyor. Burada İstiklal Marşı’nın ilk kıtasını okuduk. Herkes kendi yaşadığı yerde belirlenen mısraları seslendirdi. 41 ilde yapılan çekimler bize ulaştığında filmin montajını tamamlayacağız. Film, İstiklal Marşı’nın kabul edildiği 12 Mart tarihinde basın ve yayın kuruluşlarına gönderilecek” diye konuştu.