X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bolu’da Vergi Rekortmeni İmamı Rehin Alarak Fidye İstedikleri İddia Edilen 9 Kişi Yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Vergi Rekortmeni İmamı Rehin Alarak Fidye İstedikleri İddia Edilen 9 Kişi Yakalandı

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 12:54
  • Haberler
  • Bolu Haberleri
  • Bolu’da Vergi Rekortmeni İmamı Rehin Alarak Fidye İstedikleri İddia Edilen 9 Kişi Yakalandı
BOLU’NUN VERGİ REKORTMENLERİNDEN 80 YAŞINDAKİ EMEKLİ İMAM ABDULLAH YÜKSEL’İ EVİNDE REHİN ALARAK TEHDİTLE PARA ÇEKMEYE ZORLADIĞI İDDİA EDİLEN 3’Ü KADIN 9 KİŞİ, UZUN SÜREN TAKİP SONUCU DÜZENLENEN OPERASYONLA YAKALANDI.
Bolu’da Vergi Rekortmeni İmamı Rehin Alarak Fidye İstedikleri İddia Edilen 9 Kişi Yakalandı

’nun vergi rekortmenlerinden 80 yaşındaki emekli imam Abdullah Yüksel’i evinde rehin alarak tehditle para çekmeye zorladığı iddia edilen 3’ü kadın 9 kişi, uzun süren takip sonucu düzenlenen operasyonla yakalandı.
20 Mart’ta emekli imam Abdullah Yüksel’in evine girerek, bakıcısı S.B., şoförü S.C. ve muhasebecisi U.O.’yu ellerini ve ayaklarını bağlayarak rehin aldıktan sonra tehditle para çektirmeye zorladıkları iddia edilen K.Ç., H.K., M.B., Z.Ö., M.A., M.K., G.M., N.Ö. ve M.Y. uzun süren teknik takibin ardından İstanbul’dan Bolu’ya geldikleri sırada otoyolda düzenlenen operasyonla yakalandı. Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince titizlikle yürütülen çalışmada yaklaşık 100 iş yerinin güvenlik kameraları ve 200 saatlik kayıtlar incelenerek şahısların tespit edildiği öğrenildi. İstanbul’dan Bolu’ya kadar takip edilen ve Tem Otoyolu’nun Bolu Dağı geçişinde gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan 9 kişi sabah saatlerinde emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şahısların ev ve üst aramalarında olayda kullandıkları kar maskeleri, silah ve çeşitli suç aletleri de ele geçirildi.