X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bolu Belediyesi Geri Dönüşümü Her Alanda Kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belediyesi Geri Dönüşümü Her Alanda Kullanıyor

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 21:25
BOLU BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ GERİ DÖNÜŞÜM MADDELERİNİ PARK VE BAHÇELERDE KULLANIYOR
Bolu Belediyesi Geri Dönüşümü Her Alanda Kullanıyor

Çevrecilik konusunda Türkiye’de örnek belediyelerden birisi olan Belediyesi, birçok çevre projelerinin yanı sıra geri dönüşüm malzemelerini de park ve bahçelerde kullanarak değerlendirmeye başladı.
Katı Atıklardan Elektrik Üretim Projesi ile ‘Türkiye’nin En Çevreci Belediyesi’ ödülünü elinde bulunduran ve daha birçok çevre projesi ile adından sıkça söz ettiren Bolu Belediyesi, geri dönüşüm malzemelerini de farklı bir şekilde değerlendirmeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile özellikle park, bahçeler ve peyzaj çalışması alanlarında eski saksı, demir, lastik, plastik gibi birçok geri dönüşüm malzemesi yeniden şekillendirilerek içleri çiçeklerle donatılıyor ve görsel bir şölen oluşturuluyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü bunların yanında parklarda bulunan ve kullanılamaz hale gelen kaydıraklardan da topuklu ayakkabı şeklinde saksılar yaparak üzerlerinde bitkiler yetiştiriyor. Geri dönüşebilecek her türlü malzemeyi çalışma alanlarında kullanmayı hedefleyen müdürlük, her geçen gün bu malzemelerden yapılan farklı bir ürünü de şehrin belirli noktalarında kullanıma alacak.