X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yörükler Aziziye Yaylası’nda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yörükler Aziziye Yaylası’nda Buluştu

  • Giriş Tarihi: 15.6.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:46
15. AZİZİYE KÖYÜ KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİKLERİ, HAYIRSEVER İŞADAMI MEHMET CADIL’IN DESTEKLERİYLE AZİZİYE YAYLASI’NDA GERÇEKLEŞTİ.
Yörükler Aziziye Yaylası’nda Buluştu

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Aziziye Köyü Kültür Sanat ve Yayla Şenlikleri sona erdi.
Hayırsever iş adamı Mehmet Cadıl’ın destekleri ile geleneksel olarak her yıl yapılan Aziziye Yayla Şenlikleri’ne, ve çevre illerden gelen Yörükler katıldı. Şenliğe eşi Nesibe Kürklü ile birlikte katılan Burdur Valisi Hasan Kürklü, "Burdur hakikaten göller, güller ve gönüller diyarı. Teke Yöresi’nin kültür merkezi olan Burdur’un kültür merkezi ise Aziziye Köyü. Yörük kültürünün yaşatılmasında ve gelecek nesillere aktarılmasına Aziziye köylülerinin önemli bir payı var. Şenliğin düzenlenmesinde ve bu kültürün yaşatılmasında katkıları olan başta hayırsever iş adamı Mehmet Cadıl olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.
Davetlilere ekmek arası soğanlı et kavurma ve yayık ayranı ikram edilen, kıl çadırlarının kurulduğu şenlikte konuşan hayırsever iş adamı Mehmet Cadıl ise, yaylaları şenlendirmek için 15 yıldır emek harcadıklarını belirterek, herkese teşekkür etti. Mehmet Cadıl, Vali Hasan Kürklü’ye sahnede geleneksel poçu bağlandı.
Konuşmaların ardından Halk Müziği sanatçıları Halil Er ve Çiğdem Gül konser verdi.