X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadın Dernekleri TEK Çatı Altında Birleşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadın Dernekleri TEK Çatı Altında Birleşecek

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:48
MOR SALKIM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ DİĞER YEREL VE ULUSAL KADIN DERNEKLERİ İLE ORTAK FAALİYET GÖSTERMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ.
Kadın Dernekleri TEK Çatı Altında Birleşecek

Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, diğer yerel ve ulusal kadın dernekleri ile ortak faaliyet göstermek için harekete geçti.
’da yerel ve ulusal anlamda geniş faaliyetler gösteren Mor Salkım Kadın Dayanışma merkezi yeni bir projeye daha imza attı. Yapılan toplantıda katılımcı derneklere, faaliyetler anlatıldı. Ulusal platformdaki kadın sıkıntılarına ve çözümlerine değinildiği toplantıda konuşan Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Dilek Üzümcüler, "Eşitlik, demokrasi, insan hakları ilkesiyle böyle bir çalışmayı yapmayı hedefledik. Burada amacımız bir baş olmak değil, platform kurmak. Şuan öncelikli amacımız tüm derneklerin birbirini iyi tanıması. Dayanışmak için önce ellerimizi birbirimize uzatmamız lazım. Konuyla ilgili 70’in üzerinde kişiyle görüştük ve hepsinden olumlu dönütler aldık. Biz herkese ulaşana kadar bu çalışmaları sürdüreceğiz, bu konuda kararlıyız. Ayrıca Türkiye olarak yaşadığımız Özgecan olayı bizim dayanışmamız, birleşmemiz gerektiğini bir kere daha ortaya koydu. Amacımız ortak bir çalışmayla daha fazla ses getirmek. Amacımız sadece dayanışma" dedi.