X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Longoz Sahiline Yat Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Longoz Sahiline Yat Vurdu

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:40
BURSA'NIN KARACABEY İLÇESİNDE, LONGOZ ORMANLARININ BULUNDUĞU SAHİLE PARÇALANMIŞ HALDE BİR YAT VURDU. BALIKÇILARIN BULDUĞU YATIN İSTANBUL’DAN SÜRÜKLENDİĞİ TAHMİN EDİLİYOR.
Longoz Sahiline Yat Vurdu

’nın Karacabey ilçesinde, longoz ormanlarının bulunduğu sahile parçalanmış halde bir yat vurdu. Balıkçıların bulduğu yatın İstanbul’dan sürüklendiği tahmin ediliyor.
Yeniköylü balıkçı Akın Dova, Karacabey’de longoz ormanlarının bulunduğu sahilde parçalanmış bir yat buldu. Karaya vurmuş halde bulunan yatın iki hafta önce şiddetli lodosta parçalanarak bu kıyılara vurduğu sanılıyor. Yatın markasına ve modeline ait yazıların silindiğini söyleyen Akın Dova "Yıllardır burada balıkçılık yapıyoruz. ancak böylesine ilk defa denk geldik. Bütün bir yatın bu şekilde parçalara ayrılarak karaya vurması köy halkını şaşırttı. Sahibi belki çalındığını sanıyordur. Yatı burada, haberi olsun. Lüks yata benziyor" dedi.
Son beş yıl içinde Karacabey sahillerine 4 ceset, 2 carettacaretta, çamaşır makinesinden buzdolabına kadar çeşitli ev aletleri vurmuştu.