X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karda Üşüyenlere Sıcak Çorba İkramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karda Üşüyenlere Sıcak Çorba İkramı

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:38
YILDIRIM BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ, ZORLU KIŞ GÜNLERİNDE SABAH OKULA VE İŞE GİDEN VATANDAŞLARA METRO İSTASYONLARINDA ÇORBA İKRAMINDA BULUNDU.
Karda Üşüyenlere Sıcak Çorba İkramı

Yıldırım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, zorlu kış günlerinde sabah okula ve işe giden vatandaşlara metro istasyonlarında çorba ikramında bulundu.
Sosyal belediyecilik hizmetlerinde örnek çalışmalara imza atan Yıldırım Belediyesi, kar yağışının etkili olduğu günlerde vatandaşların içini ısıtmak için metro istasyonlarında çorba dağıtımı yaptı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Son yılların en yoğun kar yağışına karşı tedbir alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizde kar yağışının bıraktığı etkileri azaltmak için mücadele ediyoruz. Ekiplerimiz bütün mahallelerimizde gece-gündüz demeden yol açma çalışmaları yapıyor. Bir yandan da hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz metro istasyonlarında çorba ikramında bulunuyor. Sabahları okula giden yavrularımızın, işe giden hemşehrilerimizin güne mutlu ve huzurlu başlamasını istiyoruz” diye konuştu.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım’ın dayanışma şehri olduğunu belirterek, “Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği Yıldırımlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını göz ardı edemeyiz. Biz her canlıya kucak açan bir ecdadın torunlarıyız. Sosyal yardımlarımızı yaparken kadim medeniyetimizden bizlere miras kalan ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ gibi ulvi bir anlayışı ortaya koyuyoruz. Bu anlayışla hizmete geçirdiğimiz sosyal belediyecilik projelerimizle ‘Yıldırım ailemizin’ bireyleri arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma kültürüne katkıda bulunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.