X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Kani Torun:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Kani Torun:

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:28
AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI CEMALETTİN KANİ TORUN, YABANCI ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNARAK, HİZMET İÇİN ER YADA GEÇ ÜLKELERİNE MUTLAKA DÖNMELERİNİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı Cemalettin Kani Torun:

AK Parti Milletvekili aday adayı Cemalettin Kani Torun, yabancı öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, hizmet için er yada geç ülkelerine mutlaka dönmelerini gerektiğini söyledi.
Somali Eski Büyükelçisi ve AK Parti Bursa Milletvekili aday adayı Cemalettin Kani Torun, Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Akademisi programına katıldı. Yurt dışında görev yaptığı sürece Afrika ülkelerinden Türkiye’ye birçok öğrenci gönderdiklerini söyleyen Torun, “Yıllarca yurt dışında kalmış biri olarak, ülkelerinizin dışında okuduğunuz için sıkıntılarınızı biliyorum. Yurt dışında eğitim görüyorsunuz. Eğitimin ardından er yada geç ülkelerinize mutlaka dönün. Sizi buraya ülkenize katkıda bulunmanız için gönderiyorlar. Bizde devlet olarak burs vermekteki amacımız beyin göçü sağlamak değil, buralarda kendinizi eğitip ülkenize hizmet etmeniz içindir. Burada yaşadığınız sürece Türk kültürünü öğrenecek ve ülkenizle Türkiye arasında bağlar kurarak köprü vazifesi göreceksiniz. Buraya gelmeniz birçok insanın emeğiyle oluyor. Bu emeklerin zayi olmaması için bilgi ve birimlerinizi ülkenizin kalkınması ve düzelmesi için kullanmanız gerektiğine inanıyorum" dedi.