X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir’le Kayak Öğreniyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir’le Kayak Öğreniyorlar

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ, TELEFERİK A.Ş. VE TÜRKİYE SNOWBOARD VE KAYAK ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ'NİN ORTAKLAŞA DÜZENLENDİĞİ " BELEDİYEMLE KAYAK ÖĞRENİYORUM" PROJESİ BAŞLADI.
Büyükşehir’le Kayak Öğreniyorlar

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Teleferik A.Ş. ve Türkiye Snowboard ve Kayak Öğretmenleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği " Belediyemle Kayak Öğreniyorum" projesi başladı.
10 pilot okuldan günde 50 öğrencİ olmak üzere toplam 500 öğrencinin kayak eğitimi alacağı projede ilk olarak Zekai Gümüşdiş İlk ve Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerinden 25 kız, 25 erkek öğrenci Uludağ’a çıkarılarak kayak eğitimi aldı. Sabah okuldan servis ile alınan öğrenciler Teleferik ile Uludağ’a çıkmanın keyfini yaşadılar. İlk defa teleferiğe binmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, Türkiye Snowboard ve Kayak Öğretmenleri Derneği hocaları tarafından iki saat boyunca kayak dersi alarak kar üzerinde birbiriyle yarıştı.
Hayli keyifli geçen eğitimin sonunda öğrenciler kendilerine bu imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, Türkiye Snowboard ve Kayak Öğretmenleri Derneği hocalarına ve Teleferik A.Ş. yetkililerine teşekkür etti.