X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Küçük Hayvansever Projelerini Başkana Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Küçük Hayvansever Projelerini Başkana Anlattı

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:48
KOÇ İLKÖĞRETİM OKULU 7-A SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN BİRCE BAHADIR, BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ÇELİK’İ ZİYARET EDEREK, SOKAK HAYVANLARI HAKKINDA HAZIRLADIĞI PROJEYİ ANLATTI.
Küçük Hayvansever Projelerini Başkana Anlattı

’nın Yenişehir ilçesinde, Koç İlköğretim Okulu 7-A sınıfı öğrencilerinden Birce Bahadır, Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i ziyaret ederek, sokak hayvanları hakkında hazırladığı projeyi anlattı.
Ziyarette Birce Bahadır’ı dinleyen Başkan Süleyman Çelik, hayvanlar hakkındaki hassasiyeti sebebi ile kendisini tebrik etti. Belediye olarak sahipsiz sokak hayvanları için yürütülen çalışmaları Bahadır ile paylaşan Başkan Çelik, yaklaşık bir yıldan bu yana 326 sahipsiz sokak hayvanının kısırlaştırıldığını ve bu rakamın Türkiye genelinde üst sıralarda yer aldığını ifade etti.
Belediye tarafından her hafta hayvanlara yemek bırakıldığını, sulama kaplarının doldurulduğunu, sahipsiz hayvanların yakalanıp Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hayvan barınaklarında veterinerler tarafından muayenelerinin yapıldığını anlatan Çelik, sahipsiz hayvanların daha iyi şartlar altında yaşamaları için çaba sarf ettiklerini söyledi.