X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karacabeyli Öğrenciler Çanakkale’deki Tarihi Mekanları Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karacabeyli Öğrenciler Çanakkale’deki Tarihi Mekanları Gezdi

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BURSA’NIN KARACABEY İLÇESİNDE ‘EVLADIMIZ ECDADIYLA BULUŞUYOR’, PROJESİ KAPSAMINDA 18 OKULDAN 400 ÖĞRENCİ, ÇANAKKALE’DE TARİHİ MEKANLARI GEZDİ.
Karacabeyli Öğrenciler Çanakkale’deki Tarihi Mekanları Gezdi

’nın Karacabey ilçesinde ‘Evladımız Ecdadıyla Buluşuyor’, projesi kapsamında 18 okuldan 400 öğrenci, Çanakkale’de tarihi mekanları gezdi.
Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘Evladımız Ecdadıyla Buluşuyor’ projesi çerçevesinde 400 öğrenci ücretsiz olarak Çanakkale’ye götürüldü. Projeye 18 okuldan katılım sağlandı. 8 rehberle şehitlik abidesi ve 57. alay olmak üzere 130 kilometreyi bulan tarihi alan, rehberlerin o günkü duyguyu hissettiren anlatımlarıyla öğrencilere hayatları boyunca unutamayacakları görsel ve duygusal bilgi kazanımları sağlandı. Çanakkale savaşlarının yaşandığı alanlarda rehberlerin anlatımlarıyla geçmişe seyahat eden öğrenciler duygulu anlar yaşadı.
Projenin mimarı Karacabey İMKB Müdürü Vedat Kırbaş, destek veren Karacabey Ticaret Borsası yöneticileri ile hayırsever işadamlarına ve okul idarecilerine teşekkür etti.
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, bu tür projelerin devamını diledi.