X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gençler Politikadaki Rollerini Tartıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gençler Politikadaki Rollerini Tartıştı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
OSMANGAZİ KENT KONSEYİ, GENÇLİK POLİTİKALARININ TARTIŞILMASI İÇİN İTALYA’DA BAŞLATILAN VE DİĞER ÜLKELERİN DE DESTEK VERMESİYLE BÜTÜN AVRUPA’ YAYILAN ‘SEÇİM SENİN’ PROJESİNİN TÜRKİYE AYAĞINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI.
Gençler Politikadaki Rollerini Tartıştı

Osmangazi Kent Konseyi, gençlik politikalarının tartışılması için İtalya’da başlatılan ve diğer ülkelerin de destek vermesiyle bütün Avrupa’ yayılan ‘Seçim Senin’ projesinin Türkiye ayağına ev sahipliği yaptı.
Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Osmangazi Kent Konseyi ve Gençlik Akademisi (Youth Academy) tarafından Gökdere Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen projenin ilk gününde “Gençlerde Girişimcilik” ve “Gençlerin Kendine Güveni” ile “Gençlerin Politikadaki Rolü” konu başlıkları tartışıldı ve uygulamalı çalışmalar yapıldı. Türkiye’de genç girişimcilere verilen desteklerden ne kadar faydalanılıyor, verilen desteklerin tanıtılması yeterli mi gibi hususlar tartışıldı. Gençlerin üzerinde tartıştığı bir diğer konu ise. “Gençlerin Politikadaki Rolü” oldu.
Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer’in de katıldığı projenin ikinci gününe ise ilk günkü oturumda tartışılan konuların uygulamaları ile devam edildi. İki günlük programda teoriyi uygulama ile pekiştirerek daha verimli bir öğrenim oluşturulmaya çalışıldı.