X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nilüfer Belediyesi’nden Yaşlılara Sağlık Hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nilüfer Belediyesi’nden Yaşlılara Sağlık Hizmeti

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
NİLÜFER BELEDİYESİ, AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ BULUNMAYAN İLÇE MERKEZİNE UZAK MAHALLELERDE YAŞAYAN 60 YAŞ VE ÜZERİ YAŞLILARIN SAĞLIK DURUMLARINI TAKİP ETMEYE BAŞLADI.
Nilüfer Belediyesi’nden Yaşlılara Sağlık Hizmeti

Nilüfer Belediyesi, aile sağlığı merkezi bulunmayan ilçe merkezine uzak mahallelerde yaşayan 60 yaş ve üzeri yaşlıların sağlık durumlarını takip etmeye başladı.
Nilüfer Belediyesi 60 yaş ve üzeri yaşlılar için yeni bir proje hayata geçirdi. Nilüfer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sabit olarak aile sağlığı merkezi bulunmayan il merkezine uzak yerleşim birimlerinde oturan yaşlılar için çalışma başlattı. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2014 seçimiyle mahalleye dönüşen köylerde yaşayan 60 yaş ve üzeri yaşlıların sağlıklarını takip altına alıyor. Nilüfer’e bağlı Badırga, Çaylı, Konaklı, Yolçatı, Doğanköy, Karacaoba, Çatalağıl, Başköy, Tahtalı, Yaylacık, Dağyenice, Fadıllı, Ayvaköy, Maksempınar, Kuruçeşme, İnegazi, Atlas, Unçukuru, Korubaşı, Güngören, Üçpınar ve Kadriye’de yaşayan yaşlılar yılda 2 defa evlerinde ziyaret edilerek sağlık durumları takip edilecek. Başlatılan projeyle bu kişilerin düzenli olarak hipertansiyon ve diyabet yönünden takipleri yapılarak tedavilerinin sürdürülmesi ve hastaneye nakillerinin sağlanması hedefleniyor.