X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Satrancın Şampiyonu Karataş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Satrancın Şampiyonu Karataş

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
GELENEKSEL HALE GELEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 6. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI VE 6. YAŞ GRUPLARI SATRANÇ TURNUVASI 125 SPORCUNUN KATILIMIYLA YAPILDI. 6. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR SPORCUSU MELİH KARATAŞ OLDU.
Satrancın Şampiyonu Karataş

Geleneksel hale gelen Büyükşehir Belediyespor 6. Açık Satranç Turnuvası ve 6. Yaş Grupları Satranç Turnuvası 125 sporcunun katılımıyla yapıldı. Turnuvada şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyesporlu Melih Karataş oldu.
Merinos AKKM ve Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi olmak üzere iki farklı yerde başta Bursa ve çevre iller olmak üzere Türkiye genelinden toplamda 125 sporcu turnuvada kıyasıya mücadele etti. 77 sporcunun katıldığı 6. Açık Satranç Turnuvası’nda şampiyon Bursa Büyükşehir Belediyespor sporcusu Melih Karataş oldu. Yarışmaya Yalova’dan katılan sporculardan Batuhan Demirağ ikincilik, Belediyespor’un 13 yaşındaki yeteneği Kayra Kamer ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.
Öte yandan, 7 ve 8 yaşındaki satranç sporcuları Büyükşehir Belediyespor Satranç Merkezi’nde “hamle” yaptı. 7 yaş kategorisinde Egemen Hacıoğlu, 8 yaşta ise Aras Çetintaş birincilik kupalarını kazandılar. Şenlik havasında geçen ve heyecanlı karşılaşmalara sahne olan 48 sporcunun katıldığı 6. Yaş Grupları Satranç Turnuvası büyük beğeni topladı. Yarışmaya katılan tüm minik sporculara turnuva komitesi tarafından hatıra madalyası verildi.
Turnuva direktörleri İsmail Çalışkan ve Sedat Sarman, şehir dışından da katılımın giderek arttığı turnuvaların her ay düzenli olarak devam ettiğini, 7. Açık ve Yaş Grupları Satranç Turnuvaları’nın 24-26 Nisan 2015 tarihlerinde düzenleneceğini belirtti.