X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kelesliler Asbestli Sudan Kurtuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kelesliler Asbestli Sudan Kurtuluyor

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
KELES İLÇESİNDE BUSKİ TARAFINDAN ALT YAPI YENİLENİYOR.
Kelesliler Asbestli Sudan Kurtuluyor

’nın Keles ilçesinde BUSKİ tarafından alt yapı yenileniyor.
Keles’te daha önce bütçe yetersizliği sebebiyle değiştirilemeyen kanalizasyon ve içme suyu şebekeleri değiştirilmeye başlandı. Keles Büyükşehir’e bağlandıktan sonra alt yapı hizmetlerini BUSKİ üstlendi. Şimdiye kadar birçok şikayet olmasına rağmen Keles Belediyesi tamir işlerini ancak yapabilmişti. Keles merkezde 30 yıl evvel döşenmiş asbestli içme su boruları ile ilçe merkezine şebeke suyu geliyordu. Bu boruların kansere yol açtığı biliniyor, fakat bütçe yetersizliğinden değiştirilemiyordu. Şu anda BUSKİ tarafından Ertuğrulgazi Mahallesi’nin şebeke boruları değiştirildi. Diğer dört mahalle de su şebekesinin yenilenmesini sabırsızlıkla bekliyor.
Keles’in birçok köyün kanalizasyon giderleri içme suyuna karışabiliyor. Daha önce özel idareden talepte bulunan köy muhtarları sıra beklemek zorunda kalıyordu. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanarak mahalle olan eski köylerde de alt yapının yenilenmesine başlandı.
Belediye yetkilileri, "Büyükşehire bağlandıktan sonra bir çok sıkıntımızı daha çabuk hallediyoruz. Daha evvel 5 mahallemiz varken şimdi 42 mahallemiz oldu. Büyükşehir ile gücümüz çok arttı. Bütün mahallelerimize hemen ulaşıyor ve sıkıntılarını çözme noktasında büyükşehir ile ortak hareket ediyoruz” dedi.