X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ebe Ve Hemşirelere Doğum Bilgisi Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ebe Ve Hemşirelere Doğum Bilgisi Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015 22:48 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:42
SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN 2009 YILINDAN İTİBAREN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA ONUNCUSU DÜZENLENEN DOĞUM BİLGİSİ EĞİTİMLER İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, İL HALK SAĞLIĞI VE BURSA KAMU HASTANELER BİRLİĞİ KATKILARIYLA GERÇEKLEŞTİ.
Ebe Ve Hemşirelere Doğum Bilgisi Eğitimi

Sağlık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren yürütülen çalışmalar kapsamında onuncusu düzenlenen doğum bilgisi eğitimler İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneler Birliği katkılarıyla gerçekleşti.
21-28 Nisan Ebeler Haftası öncesi ebe ve hemşirelere gebelik takibi, doğum yönetimi ve acil yaklaşımlar konusunda uzman hekimler tarafından kapsamlı bir eğitim verilirken eğitimlere Bursa’nın dışında Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Yalova Kamu Hastanelerinin doğumhane ve doğum servislerinde çalışan ebe ve hemşireler katıldı.
Verilen eğitimler sayesinde bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi, kalitesinin artırılması, gebelik süreci ve sonrasında anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi planlanırken eğitim sonrasında İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ında katılımlarıyla belgeleri takdim edildi.